مجتمع فولاد صائب تبریز

پروژه خط نورد پروفیل و نورد میلگرد آجدار و کلاف

Read More
مجتمع فولاد صائب تبریز

مجتمع فولاد صائب تبریز

تیر آهن بال پهن - تیر آهن متوسط و بال مساوی

Read More
مجتمع فولاد صائب تبریز

مجتمع فولاد صائب تبریز

تیر آهن بال پهن - تیر آهن متوسط و بال مساوی

Read More
مجتمع فولاد صائب تبریز

مجتمع فولاد صائب تبریز

تحت پوشش گروه سرمایه گذاری گسترش فولاد تبریز

Read More
مجتمع فولاد صائب تبریز

مجتمع فولاد صائب تبریز

تحت پوشش گروه سرمایه گذاری گسترش فولاد تبریز

Read More
مجتمع فولاد صائب تبریز

هلدینگ مجتمع فولاد صائب تبریز

 

معرفی کلی مجتمع

ساختگاه مجتمع فولاد صائب تبریز در راستای اعتلای صنعت فولاد کشور و اشتغال بیش از 2000 نفر نیروی کار جوان  با سرمایه گذاری مشترک شرکت گسترش فولاد تبریز و بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران ، در زمینی به مساحت 60 هکتار و زیر بنائی مشتمل بر سالن های سر پوشیده تولید ، اداری  و رفاهی به  مساحت حدوداً  14 هکتار در منطقه شهرک صنعتی خضرلو واقع در 6  کیلومتری شهرستان عجب شیر قرار گرفته است .

در رابطه با شاخص های شرایط جوی ، ارتفاع محل مجتمع از سطح دریای آزاد 1330 متر بوده و بیشینه دمای مطلق 42 درجه و کمینه دمای آن 17 - درجه سانتی گراد می باشد . همچنین میانگین بارش سالانه 332 میلیمتر و میانگین سرعت باد 3 متر بر ثانیه است.

این مجتمع به لحاظ برخورداری و دسترسی به امکانات زیر بنائی که مهمترین عامل در انتخاب محل کارخانه محسوب می گردد ، از شرایط قابل قبولی برخوردار است که در مجاورت خط آهن سراسری بوده و محل اتصال به خط سراسری در فاصله 3 کیلومتری مجتمع می باشد . همچنین نیروگاه برق سهند با ظرفیت 650 مگاوات در شرق این مجموعه واقع گردیده و فاصله مجتمع تا پست 230 کیلوولت ، 2 کیلومتر قابل ذکر است . از طرفی آب مورد نیاز این واحد صنعتی از طریق سد قلعه چای ، زرینه رود و چاه های عمیق تامین می گردد . علاوه بر این ، سوخت گاز طبیعی نیز از نیازهای ضروری این مجتمع بوده که از خط انتقال 1000 پوندی مجاور کارخانه تامین می گردد .

عمده فعالیت های زیرساختی مجتمع صائب تبریز مشتمل بر اجرای جاده های دسترسی به مساحت  حدوداً 11000 متر مربع و همچنین اجرای دیوارکشی به طول  4300 متر و ایجادفضاهای سبز به مساحت  15 هکتار بوده که میتواند گام مهمی در راستای توجه به محیط زیست منطقه باشد .

از شاخص های عمرانی این مجتمع می توان به حجم بتن ریزی صورت گرفته به مقدار 77000 مترمکعب، وزن میلگرد مصرفی به مقدار 5600 تن و وزن  آهن آلات استفاده شده در استراکچر فلزی آن حدود 15000 تن اشاره نمود .

طرح احیاء سنگ آهن به روش کوره های تونلی،  طرح ذوب به روش کوره قوس الکتریکی   و طرح خطوط نورد پروفیل ، میلگرد و کلاف که در گام اول سه شرکت تولیدی آغاز بکار کرده است .

مجتمع فولاد صائب تبریز متشکل از 6 واحد بزرگ تولیدی و بازرگانی

-              شرکت فولاد صنعت صائب تبریز ( خطوط نورد )

-              شرکت ذوب آهن صنعت عجبشیر ( خط تولید شمش فولادی و ذوب )

-              شرکت احیا فولاد سهند عجبشیر ( خط تولید فولاد خام از سنگ آهن به روش کوره های تونلی )

-              شرکت آذر فولاد صائب آذربایجان

-              شرکت بازرگانی سهند صائب تبریز

-              شرکت فرآوری سنگ آهن صائب

 

ماموریت شرکت و اهداف شرکت

مشارکت در شرکتها ، مجتمع ها ، طرح ها، واحدهای تولیدی صنعتی و خدماتی به منظور ایجاد، راه اندازی و یا توسعه این گونه واحدها، شرکت برای نیل به اهداف خود در عملیات زیر مبادرت می نماید:

طراحی مهندسی، مشارکت و مشاوره و اجرای طرح ها و پروژه ها در احداث کارخانجات و واحد های تولیدی ، صنعتی و کشاورزی و ساختمانی و مسکونی و عمرانی ، تجاری ، تاسیسات عمرانی و صنعتی ،انبار های فلزی و سوله و سازه های فولادی بصورت مرتفع ، ذوب ، ریخته گری ، احیاء و نورد میلگرد ساده و آجدار، فولادهای چهار گوش و ساده ، انواع سپری ، نبشی و ناودانی و تسمه، اقدام به کلیه فعالیتهای بازرگانی و خدماتی اعم از خرید و فروش ، صادرات و واردات توزیع و پخش و تولید هر گونه کالای بازرگانی و خرید هرگونه سهام اشخاص حقوقی و حقیقی و اخذ تسهیلات مالی و اعتباری ( ارزی و ریالی) از بانکها و موسسات مالی و اعتباری داخلی و خارجی ، شرکت در مناقصات و مزایدات و عقد کلیه عقود اسلامی با کلیه سازمانها و نهادها و وزارت خانه ها و شرکت های دولتی و خصوصی داخلی و خارجی، مشارکت و عقد قرارداد با ارگانها، ادارات و شهرداری ها و دیگر نهادهای دولتی و نیمه دولتی و خصوصی ، اخذ و اعطای نمایندگی و لیسانس به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی و ایجاد شعبه در داخل و یا خارج از کشور، شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی و بین المللی ، ترخیص کالاهای مورد نیاز شرکت از گمرکات کشور، تهیه، تولید و توزیع کلیه فروآلیاژها، امکان سنجی ، اکتشاف، ثبت محدوده، استخراج و بهره برداری و فرآوری از معادن ، بازرگانی مواد معدنی خام فرآوری شده و بررسی کمی و کیفی مواد معدنی و احداث آزمایشگاه های مربوطه.

تماس با دفتر مدیریت بازرگانی

آذربایجان شرقی - تبریز - بلوار ملت ( دیزل آباد )

منطقه صنعتی غرب - بنیان دیزل

معاونت تامین - دفتر مدیریت تدارکات

شماره تماس : 041-34482130

Email : bazarghani@saebsteelco.ir

تماس با دفتر کارخانه

استان آذربایجان شرقی - شهرستان عجبشیر

شهرک صنعتی خضرلو

شماره تلفن - 041- 37633996-37633997

شماره فکس -0413763991

Email : info@saebsteelco.ir

Template Design:Dima Group